Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Tüm eğitim programlarımız Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygun olarak düzenlenmiş özel bir program içerir. Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları Halkalı Temsilciliğinde, Avrupa’daki dil okulları standartlarında İngilizce eğitimi alırsınız. İngilizce programlarımızın tümü, Avrupa’daki dil okullarının eğitim programlarıyla birebir uyumludur. 

İngilizceyi günlük hayatta kullanmak isteyenler için uygun İngilizce programıdır. Kurumumuzda, geleneksel gramer bazlı eğitimin yol açtığı ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum!’ cümlesinin geride bırakıldığı Avrupa  Birliği Standartları’na uygun  olarak Avrupa Birliği tarafından akredite edilmiş sistemimiz kullanılmaktadır. Avrupa Birliği Ortak Dil Programı standartlarına uygun olarak dilin 5 temel becerisini (okuma, yazma,konuşma,dinlediğini anlama ve iletişim kurma) kullanarak konuşmanın hedeflendiği bir eğitim sistemiyle, kişinin İngilizceyi günlük yaşamında kullanabilmesi ve kolaylıkla iletişim kurabilmesi hedeflenir. Kendi kendini değerlendirme (self assesment) ve öğrenme özelliliğini esas alan Avrupa Birliği Ortak Dil Programında, kişiler dilin 5 beceri alanında her seviyede varacakları hedeflerini önceden belirler. Seviye sonunda kişi bu hedeflere ne derece ulaşabildiğini ve dil öğrenme gelişimine yönelik somut değerlendirmeleri eğitmeni eşliğinde yapabilir. Öğrencilerimiz, Genel İngilizce programlarımıza ister özel ders şeklinde ister 2-6 kişilik VIP gruplarda isterlerse maksimum 7-12 kişilik gruplarda kendilerine uygun gün ve saatlerde tüm ayrıcalıklı imkanlarımızdan yararlanarak katılım sağlayabilirler.  C1 serifikamız dünyada 12 üniversitede dil yeterlilik  belgesi olarak kabul edilmiştir. 

Kurum içi Kur programında Minimum 8-10,Maksimum 12-16 kişilik  sınıflarda farklı gün ve saat seçenekleri sunan, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun Yabancı ve Türk dil eğitmenlerle konuşma ağırlıklı derslerin gerçekleştiği programlardır. Dil programlarına başlayan her kişi AVRUPA DİL POTFOLYO’sunu alarak “kendi kendini değerlendirme”  (self assesment)  esasına dayanan bir sistemde dil öğrenme gelişimini uzman rehberleri eşliğinde takip eder.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, Eğitim Sistemini, Avrupa Dil Portfolyosuna Uyarlamış Türkiye’deki Tek Dil Kursudur.

C1 sertifikamız İngiltere ve Amerika ağırlıklı 300 civarı üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir. 

DİL DÜZEYİ GÖSTERGELERİ

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır. 

A1<A2<B1<B2<C1<C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz;

A1: Soruların daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2: Öğrendiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim.Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim. 

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahet ederken karşılaşabileceğim birçok problemle başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili ilgili (örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat, Ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Sohbetlerde bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağınız ifadeler için  fazla zaman harcamadan kendimi  akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim.Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde ifade edebilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkendirebilirim.

C2: Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin  doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim. 

A1-A2, B1-B2 ve C1 seviyeleri 72 ders saatinden oluşmaktadır. Ayrıca her seviyede 64 adet aktivite dersleri bulunmaktadır.

Hafta içi akşam gruplarında ders günlerine göre 8 veya 12 haftada 1 seviye, hafta sonu programlarda ise 9 haftada 1 seviye tamamlanır. Hızlandırılmış kurslar da ise 1 seviye 1 ayda tamamlanmaktadır.