Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Avrupa Konseyi, Daimi Merkezi Fransa’nın Strazburg kentinde bulunan Devletlerarası bir organizasyondur. 

Konseyin başlıca hedefi Avrupa’daki birliği güçlendirmek ve temel değerlerimiz olan demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğüne saygı temin ederek Avrupa vatandaşlarının  itibarını güvence altına almaktır.

Temel hedeflerinden biri, Avrupa kültürel kimliği bilincini arttırmak ve farklı kültürlerden gelen kişiler arasındaki ortak anlayışı geliştirmektir. Bu bağlamda; Avrupa Konseyi tüm düzeylerdeki dil öğrenimine ve kültürlerarası deneyimlere farkındalık getirmek ve desteklemek için Avrupa Dil Portfolyosu’nun tanıtımını koordine etmektedir. 

American Culture Language Schools Avrupa Konseyi tarafından akredite edilmiştir. (2012.R006)

Avrupa Dil Portfolyosu; dil becerileri, yeterlilikleri ve deneyimlerinin bir kaydıdır. Dil pasaportu, dil öğrenim geçmişini, deneyim ve başarıları belgeleyen dosya bölümünü içeren Avrupa Dil Portfolyosu’nun bir parçasıdır. Ortak dil düzeyleri altı seviyeden oluşmaktadır. Bu seviyeler A1,A2,B1,B2,C1,C2’dir. Her seviyede öğrencilerin dinleme, okuma, karşılıklı konuşma, üretimsel konuşma ve yazma alanlarında hangi dil becerilerine ve kazanımlarına sahip olmaları gerektiğini ortaya koyan dil kriterleri, öğrencilerin “kendini değerlendirme” yöntemiyle dil seviyelerini ölçmelerini sağlar. Aynı zamanda bu kriterler, öğretmenlerin ders planlamalarında ve dili gerçek hayatta kullanma bağlamında, öğrencileri motive etmekte önemli rol oynar. Avrupa Dil Portfolyosu, Dünya İngilizcesi öğretir. 

Avrupa Dil Portfolyosu içerisinde 3 temel doküman bulunur. Bunlar; Dil Pasaportu: Konuştuğunuz diller ve düzeyleri ile ilgili bazı kişisel bilgiler ve Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü’nce geliştirilmiş dil düzeyi göstergeleri bulunur.