Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

İngilizce Öğretmeni Olmak İster Misiniz?
TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğini gösterir bir belge alınmasını sağlayan kurumun kısaltılmış adıdır. TESOL Sertifikasyon kursu sonunda alınacak olan sertifikalar akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir.
TESOL Sertifika Programını tamamlayıp M.E.B’in yüzyüze sınava girip Milli Eğitim Bakanlığı onaylı C Usta Öğreticilik Belgesi ile üniversite mezunu olan kişi,Uzman Öğretici olarak herhangi bir özel öğretim kurumunda (özel okullar, yabancı dil kursları özel eğitim kursları okul öncesi eğitim kurumları vb.) yani T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm özel kuruluşlarda atamalı “Uzman Öğretici” olarak görev alabilir.
Sadece Amerikan Kültür Eğitim Kurumları’nda Genel İngilizce Programlarında B2 kurunu bitiren öğrenciler TESOL belgesini alarak resmi bir şekilde İngilizce Öğretmeni Uzman Öğretici olarak bir meslek sahibi olabilmektedir.Amerikan Kültür Eğitim Kurumları öğrencilerine hem dil eğitimi vermekte olup hem de onları meslek sahibi yapabilmektedir.

TESOL KIDS Sertifikası
İngilizce Öğretmeni Olmak İster Misiniz?
Türkiye’de ilk ve tek olan TESOL KIDS Sertifikamız ile birçok kişiye ek iş imkanı sağlamak istiyoruz. TESOL KİDS Sertifika Programını tamamlayıp M.E.B’in yüzyüze sınava girip Milli Eğitim Bakanlığı onaylı C Sertifikası ile Lise mezunu kişi Usta Öğretici olarak atanması yapılacaktır.
TESOL KIDS belgesini diğer genel TESOL belgemizden ayıran en önemli şartımız ise; kayıt olacak kişinin B1 düzeyinde İngilizce bilmesi ve en az Lise mezuniyeti bu programı bitirmesi için yeterlidir.
Bu belge ile sadece T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda değil ayrıca T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı tüm kreş ve çocuk klüplerinde de çalışabilmektedir.
Amerikan Kültür Eğitim Kurumları öğrencilerine hem dil eğitimi vermekte olup hem de onları meslek sahibi yapabilmektedir.

TESOL Size Neler Sunar?
Usta Öğretici
Bu sertifika ile hem Türkiye’de hem dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yabancı dili öğretebilirsiniz. (Bu program ve sınav sonunda alacağınız sertifika ile Türkiye’deki tüm özel okullardaki M.E.B’dan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.)

TESOL Sertifikası
TESOL İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası (The TESOL Certificate in the Practice of English Language Teaching) alırsınız. Böylelikle, uluslararası tanınırlılığa sahip zaman diliminde bir kez kurs bedeli ödeyerek sahip olursunuz.

TESOL Kurs Seçenekleri

  • Online TESOL (Ne zaman isterseniz, Nerede olursanız)
  • Eğitim KoçuYüksek derecede yetenekli ve deneyimli “öğretmen yetiştirme eğitmenleri” ile çalışırsınız.
  • Öğrenci Koordinatörü

Sizlere, gereken bütün ihtiyaçlarınız ( yabancı ülke vatandaşıysanız vize ve çalışma izni rehberliği, getirmeniz gerekenler, en uygun havayolları, İngilizce bilen personel destek verecek olan bir öğrenci koordinatörünüz olacaktır.

İş İmkanları
TESOL sertifikası ile hayat boyu bir meslek garantiniz olur.Sınav sonunda alacağınız C belgesi ve Bu belge Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı özel kuruluşlarda geçerlidir.

Kurumlarımıza Başvuru
İş imkanlarımızı kişisel olarak ya da Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’nın ulusal ve uluslararası değerlendirebilirsiniz.