Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

HALKALI AMERİKAN KÜLTÜR Dil okulları olarak 2010 yılında itibaren  Küçükçekmece, Halkalı merkezinde Almanca dil eğitiminde, ana dili Almanca olan Türk ve yabancı uzman öğretmen kadromuzla sizlere daha iyi ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Dünya genelinde 40 ülke ve 150 milyon’a yaklaşık kişi Almanca konuşmaktadır. Avrupa konseyinin yürürlükteki üç dilinden birisi ve Avrupa Birliğinin 23 dilinden birisi Almancadır. Avusturya, İsviçre, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Lüksemburg Almanca’ yı resmi dil olarak kullanıyor. Almancanın konuşulduğu diğer ülkeler: Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Fransa, İsrail, İtalya, Kazakistan, Namibya ve Amerika.

İngilizceden sonra ikinci dil kabul edilen Almanca, Türkiye’de de birçok okulda ilköğretim, lise ve üniversitelerde Almanca ilk dil olarak öğretiliyor. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla Türklerin en yoğun olduğu ülkelerin başında Almanya geliyor.

Bugüne kadar HALKALI AMERİKAN KÜLTÜR Dil Kursumuzda Almanca kursu eğitimi alan öğrencilerimize Almanca konuşturduk ve “Aile Birleşimi Kursu” alan birçok öğrencimizi başarılı puanlarla Almanya’ya eşlerinin yanına yolcu ettik.

Öğrencilerimizi seviyelerine göre ayıran Almanca kursu eğitimimizde her bir Almanca kuru için geçerli olan, ister grup dersi olsun, ister özel ders olsun, teknolojik sınıflarımızda eğitim görür. Almanca eğitiminiz boyunca Schritte International referanslı ana kitaplarımız, ana kitaplarımıza ek olarak çalışma kaynaklarımız mevcuttur.

Tüm Almanca eğitim seviyeleri için geçerli olan sözlü ve yazılı deneme sınavları yapılır. Deneme sınavlarının amacı; öğrencinin gelişimini izlemek, eksik yanlarını tespit etmek ve hedefleri doğrultusunda Almanca Dil eğitimini başarıyla tamamlamaları için, çözümler bulmak ve öğrenciye daha kaliteli bir Almanca Dil eğitimi hizmeti vermektir.

Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinde eğitim görevlisi olarak çalışan profesyonel yerli ve yabancı öğretmenlerimizle kursumuzdan kaliteli Almanca kursu alırsınız.

ALMANCA KURS EĞİTİMİ

A1 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

Almanca dünyada en çok konuşulan diller arasında ilk 10’da yer almaktadır.Bundan dolayı Almanca kurs eğitimi büyük önem taşımaktadır.Almancaya yeni başlayacak olanlar , daha önce Almanca eğitimi almamış ya da Almancası zayıf olan öğrenciler için geçerli olan A1 seviye- Almanca kursu, Almanca öğrenim sürecinin ilk adımıdır.

Halkalı Amerikan Kültür ile Almanca kursu A1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda temel zamanları ve kalıplarını, temel cümle yapılarını öğrenir, Almanca’ da çok sık kullanılan sözcükleri en iyi şekilde kavrarsınız. Günlük sosyal-iş hayatınızda basit diyaloglar gerçekleştirir ve kendinizi kısa kısa ifade etmeye başlarsınız. Bu seviyeyi bitirdikten sonra sosyal ve gündelik deyimleri ve basit cümleleri anlayabilir ve konuşabilirsiniz.

A2 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

Halkalı Amerikan Kültür ile Almanca kursu A2 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda, sosyal hayatınızda bilinen konular üzerinde bilgi alışverişi yapabilir, gündelik hayatın birçok alanında aile, alışveriş, arkadaşlar, eğitim gibi konularında kendinizi ifade eder, basit ve sık kullanılan deyimleri anlar konuşur ve yorumlamaya başlarsınız.

Almanca okuma-yazma-anlama ve konuşmada eksiklerinizi giderir ve Almanca dilini etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

B1 TEMEL SEVİYE

Halkalı Amerikan Kültür Yabancı dil kursunda Almanca B1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda, Almanca dilini Okuma-Yazma-Anlama ve Konuşma da daha etkili, akıcı ve hatasız kullanmaya başlarsınız. Makale, hikaye ve gazete rahatlıkla okuyabilirsiniz. Almanca TV ve DVD’deki dizileri filmleri izleyebilir Alman kültürünü yakından tanımış olursunuz. Yurtdışı seyahatlerinizde yardım almaksızın karşılaşabileceğiniz sorunları kendiniz rahatlıkla çözümlersiniz. Alışveriş, yemek ve meslek gibi konularda temel düşünceyi kavrarsınız.

B2 TEMEL SEVİYE

Halkalı Amerika Kültür Yabancı Dil kursunda B2 seviyesinde Almanca kuru alan bir öğrenci artık Almanca düşünme ve konuşma pratiği kabiliyetini kazanmış olur. B2 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda; Almanca tartışmalara katılabilir, her konuda kişisel fikirlerinizi özgürce dile getirebilirsiniz. Ana dili Almanca olan yabancılarla rahat diyaloglar kurabilirsiniz. İş anlaşmalarını sözlü yazılı rahat gerçekleştirir ve mülakatlara katılabilirsiniz.

Kariyer hedefi Almanca ile doğru orantılı olan öğrencilerin, hedefleri için attıkları adımın büyük bir kısmına başarıyla ulaşmış olur. Kariyerinize artık etkili bir şekilde Almanca dili ile devam edebilirsiniz.

Almanca Derslerimiz alanında uzman, ana dili almanca olan veya Türk öğretmenleri ile verilmektedir. Tamamen teknolojik donanımlara sahip sınıflarımızda Özel Ders olarak, öğrencilerin en hızlı ve anlaşılır bir şekilde almanca öğrenmelerini sağlamaktadır.

ALMANCA KURS EĞİTİMİ/C1

Halkalı Amerikan Kültür’de C1 seviyesini tamamladığınızda kariyerinizde artık diğer insanlardan bir adım öndesiniz.

Almanca da tüm zamanları aynı anda etkili ve doğru kullanırsınız. Karışık cümle yapılarını ve resmi yazışmaları çok kolay gerçekleştirirsiniz. Aynı zamanda akademik sınavlara hazırlık seviyesindesinizdir. Yurt dışında ki toplantılara katılabilir ve seyahatiniz esnasında Almanca rehberleri de rahatlıkla anlarsınız.

ALMANCA KURS EĞİTİMİ/C2

Halkalı Amerikan Kültür Yabancı Dil kursunda alacağınız C2 Almanca kursu ile Almancaya tamamen hakim olacaksınız.Sıfat cümleleri, zarf cümleleri, emir cümleleri, isim cümleleri, yapılar ve bağlaçlar doğru ve yerinde kullanılır.C2 seviyelerindeki öğrencilerimiz ana dili Almanca olan yabancılarla rahatlıkla konuşabilir ve tartışabilir.Uluslararası tüm platformlarda Almanca dilini etkili, hızlı en üst seviyede ve tam ifadelerle kullanır.


Akademik yazışmalar bilindiği üzere yazım dili olarak farklıdır. Makale ve akademik metinleri zorlanmadan yazarsınız ve anlarsınız.“Dil her zaman değişim içindedir ve bir dili konuşmamak unutulmasına yol açar’’ bu nedenle kurumumuzda dilediğiniz kadar yabancı hocalarla Almanca sohbet derslerine katılabilirsiniz.