Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Şirketlerde ve İş hayatında yabancı dil kullanan çalışanların dil becerilerini test eder ve Cambridge Üniversitesi liderliğinde hazırlanan bir sınavdır. Sınav İngilizcenin yanı sıra diğer dillerde yapılır.(İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Felemenkçe) Testler, çalışanların iş hayatında kullanmaları gereken dil becerileri ile uyumlu olarak hazırlanmıştır. Görev tanımları, şirketler ve ürünler, seyahat, yönetim, pazarlama, müşteri hizmetleri, planlama, raporlama, telefon mesajları, iş yazışmaları ve sunumlar gibi konuları içerir. Test sırasındaki aktiviteler de benzer başlıklardan oluşur.

BULATS sınavı 2 şekilde yapılmaktadır. BUALTS ayrı ayrı veya beraber girilebilen birkaç testten oluşur. Bilgisayar destekli sınav, kağıt üzerinde düzenlenen standart sınava göre çok daha kısa bir sürede (sınavdan hemen sonra) sonuç vermektedir. Standart BUALTS Testi, tüm dilbilgisinin test edilmesidir. Soruların zorluk derecesini verilen cevaplara göre ayarlayan bilgisayar destekli sınav 60-70 dakika civarında sürerken, kağıt üzerinde yapılan sınav 110 dakika sürmektedir. Bu süreler içinde kişinin dinleme ve okuma becerileri ile kelime dağarcığı  ve gramer bilgisi değerlendirilmektedir. BUALTS konuşma Testi, adayla birebir mülakat yapılarak konuşma yeteneğinin test edilmesidir. Yazma becerisinin değerlendirilmesi için 15 ve 30 dakikalık 2 farklı konu hakkında uygulama yaptırılırken, konuşma becerisinin değerlendirilmesinde ise 4’er dakikalık 3 farklı konumun uygulaması yapılır.

BULATS AŞAMALARI

Testler, çalışanların iş hayatında kullanmaları gereken dil becerileri ile uyumlu olarak hazırlanmıştır. Görev tanımları, şirketler ve ürünler, seyahat, yönetim, pazarlama, müşteri hizmetleri, planlama, raporlama, telefon mesajları, iş yazışmaları ve sunumlar gibi konuları kapsar. Test sırasındaki aktiviteler de benzer başlıklarda yoğunlaşmaktadır. BUALTS, ayrı ayrı veya beraber  girilebilen birkaç testten oluşur. BUALTS sınavı 2 şekilde yapılmaktadır. Bilgisayar destekli sınav, kağıt üzerinde düzenlenen standart sınava göre çok daha kısa bir sürede (sınavdan hemen sonra) sonuç vermektedir..
Soruların zorluk derecesini verilen cevaplara göre ayarlayan bilgisayar destekli sınav 60-70 dakika civarında sürerken, kağıt üzerinde yapılan sınav 110 dakika sürmektedir. Bu süreler içinde kişinin dinleme ve okuma becerileri ile kelime dağarcığı  ve gramer bilgisi değerlendirilmektedir. BUALTS konuşma Testi, adayla birebir mülakat yapılarak konuşma yeteneğinin test edilmesidir. Yazma becerisinin değerlendirilmesi için 15 ve 30 dakikalık 2 farklı konu hakkında uygulama yaptırılırken, konuşma becerisinin değerlendirilmesinde ise 4’er dakikalık 3 farklı konumun uygulaması yapılmaktadır.

SINAV SÜRESİ

Bilgisayar üzerinde yapılan sınav: 45-60 dakika Kağıt üzerinde yapılan sınav: 90 dakika
Konuşma Sınavı: 12 dakika 
Yazma Sınavı: 45 dakika