Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

TOEIC Sınavı ve gelişim odaklı dil yeterlilik İş İngilizcesini test eden uluslararası bir sınavdır. TOEIC yurtdışında da yaygın bir seviye belirleme sınavıdır. Pek çok kurumsal firma tarafından kabul görmektedir. TOEIC sınavını TOEFL sınavını da hazırlayan Amerikan firması Educational Testing Service (ETS) hazırlamaktadır.

TOEIC Sınavı şartlı kurumlara başvuran kişi, özgeçmişini güçlendirmek ve kendini geliştirmek isteyen veya öğrenciler dünyanın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavına katılır. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC, objektif ve güvenilir bir sınavdır. TOEIC skoruyla CV’nizi güçlendirerek İngilizce bilginizi bütün Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz. Telefon yoluyla sınav sınav başvuru merkezlerinden randevu alınabilmektedir. Detaylı bilgi için bkz: www.ets.org

TOEIC sınavına değişik sektörde çalışan herkes bankacılık sektörü, hastanelerde benzer alanlarda çalışanlar hazırlananmak Upper-intermediate seviyesini bitirmiş olmak gerekmektedir. Bu da 6,5 ve üzeri bir skor için uygun olacak ve seviyesini belgeleyecektir. Almış olduğunuz skorlar 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir. Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır, objektif ve güvenilir bir sınavdır. Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz.

SINAV FORMATI

TOEIC Toplamda 2 saat sürer;

1. Bölüm: dinleme(45)dakika ve okuma(75)dakika testi. Dinleme bölümünde 4 soru tipi, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir. Alınabilecek maksimum puan 990’dır.

2.Bölüm: 80 dakika konuşma(20) dakika ve yazma (60)dakika bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ve yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir.