Hemen TIKLA-ARA!
0 212 472 70 66
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Yabancı dil sınavları tek çatı altında toplandı. Kamu personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), Tıpta uzmanlık Eğitimi Giriş (TUS) gibi sınavlar Yabancı Dil Sınavı (YDS) olarak birleştirildi. ÖSYM; 4 ocak 2013 tarihinde 28518 sayılı resmi gazetede yayınlanan karara göre yabancı dil bilgisi sınavlarını tek bir sınavda toplandığını açıklandı.

YDS sınavı, ülkemizde en az lise mezunu bireylerin yabancı dil yeterliliklerini değerlendirtmekte kullanılan bir sınavdır. Adayların dil hakimiyeti, okuduğunu anlayabilmesi, dil ve kelime bilgisinin ölçüldüğü bir formattır. 

YDS sınavı heryıl sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde ÖSYM tarafından düzenlenir. Ayrıca Almanca, Arapça, Çince, Bulgarca, Fransızca, İspanyolca ve birçok farklı dilde yapılır. 150 dakika süresi olan bu sınavı yazılı test şeklindedir ve 80 sorudan oluşur. Her bir doğru cevap 1.25 puandır, yanlış verilen cevaplar doğruları götürmez. YDS’ye Akademik kariyer yapmak isteyenler ve bulundukları mesleklerde dil tazminatı almak isteyenler  girebilir.

YDS Soru Dağılımı
Kelime bilgisi  6 sorudan oluşur. Dil bilgisi 10, Close test 10, cümle tamamlama 10, İngilizceden Türkçeye çeviri 3, Türkçeden İngilizceye çeviri 3, okuma metinleri 20, diyalog tamamlama 5, anlamca en yakın cümleyi bulma 4, anlam bütünlüğünü bozan cümleyi çıkarma 5 sorudan oluşur. YDS sınavında tecrübeli eğitmenler, en iyi YDS öğretmenleri ile eğitim vermekteyiz  YDS de en iyi skoru almak için Amerikan Kültür’e bekliyoruz. Yeni YDS sınavına özel olarak hazırlanılmış materyaller ile güncellediğimiz programlarımız ile ilgili detaylı bilgi biçin şubemize ulaşmanızı rica ederiz.